Zimą nasza skóra narażona jest na działanie nieprzyjaznych czynników zewnętrznych. Mróz, powiewy zimnego wiatru, centralne ogrzewanie - to wszystko powoduje, że możemy odczuwać dyskomfort. Oczywiście nie powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej czy spacerów o tej porze roku, ale pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu i pielęgnacji skóry.
Przypomnij sobie jak wygląda twoja twarz, kiedy wracasz do domu z takiej mroźnej przebieżki? Zapewne jest zaczerwieniona, spierzchnięta, wysuszona. Okazuje się, że ciepłe pomieszczenie, do którego wchodzisz wcale ci nie pomaga- klimatyzacja, ogrzewanie, powoduje że twoja skóra jest jeszcze bardziej osłabiona. Ten szok termiczny spowodowany ekstremalną zmianą temperatury, powoduje przede wszystkim kurczenie i rozkurczanie się naczyń krwionośnych, które może doprowadzić do pojawienia się problemów z naczynkami. Pamiętaj! Niekorzystne działanie mrozu to nie tylko chwilowy dyskomfort, ale długotrwałe szkody dla naszej cery i jej naturalnej odporności.
Czy mamy szansę zapobiec nadmiernej utracie nawilżenia skóry zimą? Oczywiście, że tak.
Od tego momentu zaczyna się AKCJA REGENERACJA!
Jeśli odczuwasz:
-pieczenie skóry;
-masz nieodparte wrażenie, że twoja twarz jest zaczerwieniona i przesuszona;
-twoja cera jest podatna na świąd - łuszczy się;
-ma brzydki, szary odcień;
Musisz koniecznie zacząć działać! Regeneracja nadwyrężonej po zimie skóry to długotrwały proces, wymagający wysiłku i zaangażowania. Niestety przesuszonej skóry nie zregeneruje jedna wizyta w salonie kosmetycznym czy aplikacja nawilżającego kremu. Jeśli dopuścisz do sytuacji, w której pewnego ranka zobaczysz na swojej twarzy popękane naczynka, pamiętaj nie znikną one wraz z topniejącym śniegiem. Już dzisiaj musisz skupić się na odpowiednich procesach pielęgnacyjnych: zapewnij swojej skórze niezbędną ochronę przed zimnym powietrzem oraz pomóż jej uzupełnić niedobory nawilżenia.
Zasada nr 1: Nieważne w jaki sposób, gdzie i z kim spędzasz zimę. Zasady pielęgnacji zawsze są takie same. Nawilżaj, natłuszczaj i silnie regeneruj.
Czy można zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem mrozu?
Zimą nie lubimy przeglądać się w lustrze. To ciągłe uczucie ściągnięcia skóry, brzydki jej odcień, wypryski, uczucie przesuszenia. Często przyczyną nadwrażliwości jest uszkodzenie bariery ochronnej naskórka. Dlatego ważnym elementem w pielęgnacji skóry zimą jest stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych: toników, mleczek, kremów i balsamów. Postaw na kosmetyki hipoalergiczne, które zawierają substancje łagodzące podrażnienia, substancje nawilżające i chroniące przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, żeby działać tak, żeby pomóc swojej skórze a nie jej zaszkodzić. Dobieraj zabiegi, preparaty tak, aby odpowiadały porze roku i wymaganiom twojej cery w danym momencie. Oto kilka zasad, dzięki którym zachowasz młody i promienny wygląd o każdej porze roku.
Po pierwsze : Poranną pielęgnację rozpocznij minimum 30 minut przed wyjściem z domu- mniej więcej tyle czasu potrzebuje twoja skóra, aby wchłonąć wszystkie niezbędne składniki. Zimą sięgamy po kosmetyki, które mają silne działanie nawilżające i regenerujące skórę. Wybieraj kremy zawsze dopasowane do Twojego typu cery bogate w witaminy i lipidy.
Po drugie: Zimą unikaj agresywnej pielęgnacji. Odłóż na bok gruboziarniste peelingi, i wszelkie drażniące kosmetyki. Zima to czas na zabiegi odżywcze, pielęgnacyjne przywracające barierę hydrolipidową czyli warstwę ochronną skóry ale również mezoterapię bezigłową, która mocno nawilży wysuszony naskórek na skutek ogrzewania, mrozu, wiatru, lub mezoterapię igłową z kwasem hialuronowym i peptydami. Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem - jeśli nie wiesz na który zabieg się zdecydować albo jak pomóc swojej skórze w tym trudnym czasie, zapraszam na konsultację Beauty Plan.
Po trzecie: Wieczór to czas dla Ciebie i twojej skóry. Pozwól sobie na małe domowe spa. Raz w tygodniu peeling — ziarnisty, enzymatyczny lub delikatny kwasowy, najważniejsze, aby był odpowiednio dobrany. Po usunięciu zrogowaciałego naskórka peelingiem warto zastosować maseczkę pielęgnacyjną. W przypadku skóry suchej należy stosować kremowe maski, które nakłada się grubszą warstwą i pozostawia na całą noc.
Po czwarte: Nie zapominaj o odpowiednim kremie na zimę – jeżeli masz uchronić swoją skórę przed szkodliwym działaniem mrozu, to koniecznie zadbaj o odpowiedni krem z wysokim filtrem. Każdy kosmetyk stosowany zimą powinien zawierać filtry UV. Tak! słońce zimą też szkodzi. Koniecznie pamiętaj o ciemnych okularach i odpowiednim kremie z filtrem.
Na zakończenie chciałabym, abyś nie zapominała o holistycznym taktowaniu swojego ciała zimą. Nie zapominaj o balsamach nawilżających - skóra na ciele nie posiada tylu gruczołów łojowych co twarz i to niestety działa na jej niekorzyść. Zimą balsam do ciała o odpowiednio dobranym składzie to twoje must have! Nie zapominaj o swoich dłoniach. Często mówi się: „jeśli chcesz poznać wiek kobiety, spójrz na jej dłonie"-stosuj kremy o bogatym składzie i noś koniecznie rękawiczki.
Perfect Beauty