Perfect Beauty

07 czerwca 2021

Zmarszczki palacza - jak się przed nimi bronić?

Zastanawiasz się co to są zmarszczki palacza? Już wyjaśniam: zazwyczaj to pionowe bruzdy nad górną wargą. Najczęściej zauważamy je u osób, które  palą papierosy. Wiek przy  występowaniu tego typu zmarszczek nie gra większej roli. Zmarszczki palacza dostrzegalne  są zarówno u osób młodych jak i u starszych. Wyznaję zasadę, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego mój dzisiejszy wpis poświęcę nie tylko opisowi i charakterystyce tego typu zmarszczek, ale zastanowię się czy skuteczne metody aby im zapobiegać.

Zacznijmy od tego, że zmarszczki palacza to rodzaj  zmarszczek  mimicznych, charakterystycznych dla osób nałogowo palących papierosy, a które zawsze występują nad górną wargą. Zaznaczę od razu, że ta potocznie występująca nazwa może być jednak myląca, ponieważ nie zawsze występują u osób, które palą papierosy. Tego typu zmarszczki powstają  w wyniku powtarzającego się zaginania skóry przez mięśnie, w tym wypadku mięsień okrężny ust. Niestety początkowo niewidoczne, jeśli się utrwalą, są widoczne i  wyglądają bardzo nieestetycznie, wpływając na wyraz twarzy. Oczywiście sposób układania ust podczas palenia papierosów, miał kluczowe znaczenie przy ustalaniu nazewnictwa tego typu bruzd około wargowych. Ale zaznaczę od razu, że nie jest to jedyny czynnik. Zła kondycja skóry, przesuszenie, źle dobrana dieta, brak odpowiedniej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, zbyt małe nawodnienie i niewłaściwa pielęgnacja wrażliwej  skóry twarzy - to wszystko, przyczynia się do powstawania zmarszczek palacza.

Czy można usunąć zmarszczki palacza?

Klientki, które walczą z problemem zmarszczek palacza, często mówią że absolutnie nie mogą się pogodzić,  ze zmieniającym się owalem twarzy, pogłębiającymi bruzdami, brzydkim, zaburzonym kształtem ust. Nie ma co ukrywać te zmarszczki powodują, że dotknięta nimi twarz wydaje się starsza, niż jest w rzeczywistości i stają się przyczyną obniżenia samooceny i jakości życia. Czy mamy skuteczne metody walki z tym problemem?

Zacznijmy od tego, że zadbamy o odpowiednie nawilżenie naszej skóry zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz. Palenie papierosów, to przysłowiowy gwóźdź do trumny dla naszej cery. Musimy pamiętać, że nie tylko pogłębia występowanie zmarszczek palacza, ale także fatalnie wpływa na kondycję naszej cery. Być może Cię zaskoczę, ale robienie tzw. dziubka do popularnych zdjęć selfie, może potęgować powstawanie pionowych zmarszczek, które często nazywane są również kodem kreskowym.Ten nieestetyczny problem dotyczy także osób często pijących napoje przez słomkę.

Najczęściej wybieranym sposobem walki ze zmarszczkami palacza jest botoks. Zadaniem toksyny botulinowej jest blokada połączeń nerwów z mięśniami mimicznymi, a w efekcie rozluźnienie skóry i wygładzenie zmarszczek. Innym sposobem równie popularnym jest wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym. Zabieg ten przede wszystkim odżywia i nawilża skórę a także skutecznie walczy ze  zmarszczkami. Nowością w walce ze marczak mi palacza jest radiofrekwencja mikroigłowa. zabieg ten poprzez drobne uszkodzenia mechaniczne, pobudza regenerację skóry. W efekcie aktywuje produkcję włókien kolagenowych oraz poprawia jędrność i napięcie skóry.

Jeśli nie chcesz korzystać z tak inwazyjnych zabiegów warto sięgnąć po kosmetyki zawierające retinol, czyli pierwotną postać witaminy A. Unikaj zbyt częstej i intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne oraz wizyt w solarium – zmiany powodowane przez promieniowanie UV są problemem nie tylko estetycznym, ale również zdrowotnym. Zrezygnuj z palenia papierosów, stosuj masaże olejkiem kiwi lub z pestek moreli oraz kremem z witaminą E. Nie zapominaj o odpowiedniej ilości płynów, które pomagają dbać o sprężystość skóry.

Regulamin

Perfect Beauty

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 506960781 lub umów się online:

Perfect Beauty