Perfect Beauty

18 maja 2021

Światło niebieskie, jego wpływ na skórę.

Coraz częściej słyszymy, że światło niebieskie jest bardzo dużym zagrożeniem dla naszej cery.  Ale jeśli zapytałbym cię o szczegóły, to myślę, że odpowiesz, że nie masz bladego pojęcia z czym to się je. Tak naprawdę niewielu z nas rozumie, na czym polega jego działanie i jak działa na naszą skórę.

A ty czy wiesz jak się chronić przed jego szkodliwym działaniem? Jeśli nie, spróbuję w moim dzisiejszym wpisie rozwiać wszystkie twoje wątpliwości

Światło niebieskie zwane  HEV – High Energy Visible Light - emitowane jest przez telewizory, coraz bardziej popularne smartfony i komputery, które w ostatnim czasie dla wielu z nas stanowią jedyne stanowisko pracy.  Wg naukowców każdego dnia  przed wszelkiego rodzaju ekranami spędzamy aż od 4 do 12 godzin dziennie. Jest to zatrważające. Nie wiem czy wiesz, ale światło niebieskie ma dużo gorszy wpływ na naszą skórę niż  promieniowanie UV, przed którym  jesteśmy w stanie się bronić stosując kremy z wysokim filtrem.  Myślę, że w tym momencie zastanawiasz się czy jest jakiś sposób, aby uchronić się przed negatywnym skutkiem HEV?

Zacznijmy od tego, że światło niebieskie HEV , to idealny klimat dla powstawania dużych ilości wolnych rodników. Natomiast one powodują uszkodzenia DNA skóry oraz niszczą lipidy. Lipidy to komórki, dzięki którym skóra utrzymuje wysoki poziom nawilżenia. Kiedy ich liczba drastycznie maleje, nasza cera wygląda źle, staje się sucha, chropowata, szara. Zaczynasz zauważać wtedy pierwsze zmarszczki. Wolne rodniki, niczym małe rakiety, niszczą włókna kolagenowe i elastynowe. A to powoduje, że owal twarzy traci swój pierwotny kształt. Zasmucę Cię, ale to nie wszystko. Światło niebieskie jest winne ciemnym plamom na naszych twarzach, to przez nie tworzą się  niebezpieczne znamiona, piegi, a nawet zwiększa się ryzyko zachorowania na raka skóry. Szczególnie powinny pamietać o tym osoby, mające wrażliwą, skłonna do podrażnień skórę: światło niebieskie odpowiada za powstawanie stanów zapalnych, trądziku czy może wywoływać rumień.

Czy są więc sposoby, aby uchronić się przed światłem niebieskim?

Po pierwsze nie zawsze musisz posiłkować się kosmetykami stworzonymi po to, aby chronić skórę przed światłem niebieskim. Zacznij od tego, że do swojej codziennej pielęgnacji wprowadzisz kosmetyki z dużą zawartością  witaminy C. Ma ona silne działanie antyoksydacyjne, rozjaśnia przebarwienia, a co najważniejsze spłyca drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych.  Kremy bogate w witaminę  E, koenzym Q10 chronią przed stresem oksydacyjnym i regenerują skórę, wspomagają wszystkie procesy naprawcze,.

Muszę jednak zaznaczyć, że polskie firmy kosmetyczne stworzyły pierwsze kosmetyki z filtrami HEV ale niestety rozczaruję Cię ponieważ są to kosmetyki jedynie z dużą ilością antyutleniaczy, nie wynaleziono niestety super filtra przeciw HEV na naszą skórę. Możemy chronić jednak nasze oczy – są już specjalne okulary z filtrami – Blue Light Filtr, chronią przed promieniowaniem: UVA, UVB, HEV. Jednak ja uważam, że najbardziej sprawdzoną ochroną przed światłem niebieskim jest ograniczenie korzystania ze smartfonów, tabletów, telewizorów czy komputerów. Każda z nas powinna pamiętać, że światło emitowane przez ekrany laptopów czy smartfonów, penetruje skórę silniej niż promieniowanie UVA i UVB, a także nasila procesy fotostarzenia.

Regulamin

Perfect Beauty

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 506960781 lub umów się online:

Perfect Beauty