Jak pielęgnować cerę odwodnioną?
Skóra odwodniona- ostateczne pożegnanie.
Jeśli jesteś posiadaczką cery odwodnionej, to wiesz, że nie należy do łatwych w pielęgnacji. Niestety łatwo ulega podrażnieniom, jest cienka i wrażliwa. Ma tendencje do łuszczenia się, pieczenia, szorstkości, szarego, smutnego wyglądu. Musisz jednak pamiętać, że odwodniona skóra potrzebuje nawilżenia, a nie natłuszczenia. Być może nie uwierzysz, ale skóra odwodniona jest bardzo cienka, mało elastyczna. Tak samo często się przesusza jak i przetłuszcza. Ustalmy raz na zawsze: skóra odwodniona to nie to samo, co skóra sucha. Możesz mieć odwodnioną cerę, a jednocześnie jest ona tłusta i zasypana wypryskami. Kochana zapamiętaj najważniejsze przykazanie: jeśli nie będziesz jej dobrze i porządnie nawilżać, zaczniesz szybciej się starzeć. Niewielu z nas pamięta, że skóra odwodniona to problem, który dotyczy każdego typu cery , począwszy od suchej, poprzez mieszaną i tłustą. Moje klientki czasami mają problem z jej rozpoznaniem: jej objawy są niespecyficzne, mogą przypominać alergię lub podrażnienie. Jeśli jednak twoja cera jest szara, pozbawiona blasku, masz wrażenie, że coraz bardziej się łuszczy i piecze - to dobrze, że czytasz mój wpis. Pokażę Ci co możesz zrobić, żeby uniknąć tego problemu. Najważniejsze, że odwodnienie jest stanem przejściowym. Natomiast sucha skóra to cecha stała.
Około 20% wody znajdującej się w organizmie zawarte jest w skórze. W normalnych warunkach wyparowuje z niej około 300-400 ml wody na dobę. Jeśli jesteśmy w sytuacji, że z naszej skóry wydobywa się na powierzchnię znacznie więcej wody, a my nie robimy nic, żeby ją uzupełnić, skóra staje się odwodniona. Na stan naszej cery wpływają również: procesy starzenia, zaburzenia hormonalne, niesprzyjające warunki atmosferyczne, klimatyzacja, stres, zmęczenie, leki przeciwtrądzikowe i niezbilansowana dieta, mycie skóry kosmetykami o agresywnym działaniu, z dużą ilością detergentów SLS i SLES, lub wysuszającym mydłem, picie niewystarczających ilości wody w ciągu dnia. Często odwodnienie skóry występuje wskutek długich ekspozycji słonecznych czy kąpieli w słonej wodzie. Uszkodzeniu ulega wtedy warstwa lipidowa skóry, która chroni przed wyparowywaniem wody z naskórka.
Skóra odwodniona – objawy
Co więc zrobić, żeby uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji?
Przede wszystkim zacznij pić wodę Minimum 2 l dziennie. To najlepsze lekarstwo, leczy i poprawia nie tylko kondycję skóry, ale także sprzyja odchudzaniu. Odstaw wszystkie środki myjące na bazie detergentów. Zapomnij o tarciu i szorowaniu twarzy! Zacznij od delikatnego oczyszczenia skóry mleczkiem, olejkiem. W preparatach do mycia twarzy powinny znajdować się substancje, które łagodzą podrażnienia oraz odżywiają skórę, np.: oliwa z oliwek, witamina E, naturalne olejki np. olej z pestek kiwi. Dobre kosmetyki to podstawa pielęgnacji. Zaufaj cenionym na świecie markom, które produkują certyfikowane kosmetyki , które zostały stworzone z myślą o osobach ze skórą wrażliwą, z tendencją do uczuleń są pozbawione alkoholu, parabenów i silikonów. Doskonale sprawdzą się kosmetyki z zawartością kwasu hialuronowego, który tworzy warstwę ochronną na skórze. Aby złagodzić objawy podrażnienia stosuj bogate kremy nawilżające, które potrafią odbudować warstwę ochronną skóry – struktura DMS – przypomina naturalną warstwę ochronną skóry. W łagodzeniu objawów odwodnionej skóry pomagają delikatne maseczki pielęgnacyjne o podobnym składzie do kremów bądź zawierające dodatkowo: olej lniany, olejek z pestek kiwi, olejek avocado, aloes, olejek jojoba, zielona herbata, kwas hialuronowy.
Pamiętaj lepiej jest zapobiegać niż leczyć skutki.
Jesteś gotowa na zmiany? Będzie mi niezmiernie miło gościć Cię w moim Gabinecie.
Perfect Beauty