Perfect Beauty

06 kwietnia 2021

Przebarwienia? Czas na kwas!

Moje klientki często pytają czy istnieją skuteczne metod usuwania przebarwień? Oczywiście współczesna kosmetologia oferuje całe spektrum zabiegów, kosmetyków, preparatów, które pozwalają walczyć z przebarwieniami. Jednak ja jestem wielka zwolenniczką stosowania kwasów w kosmetologii. Trądzik, zmarszczki, przebarwienia, zaskórniki, drobne blizny – te wszystkie problemy możesz pożegnać dzięki dobroczynnemu działaniu kwasów na skórę twarzy.

Przebarwienia skóry - które najczęściej opisujemy jako  brązowe plamy na twarzy, to zazwyczaj efekt uboczny działania promieni ultrafioletowych, które zaburzają funkcjonowanie komórek pigmentacyjnych skóry. Jednak należy pamiętać, że powstawanie plam może być również związane ze zmianami hormonalnymi lub (np. podczas ciąży), chorobami autoimmunologicznymi (szczególnie tarczycy) czy stosowaniem preparatów hormonalnych lub leków i suplementów światłouczulających.

W kosmetologii najczęściej do wybielania przebarwień stosuje się następujące kwasy: migdałowy, glikolowy, winowy, jabłkowy. To one hamują mechanizm syntezy melaniny i przyspieszają proces złuszczania komórek naskórka. Jednak pamiętaj,  aby uzyskać spektakularne efekty  należy poddać się serii kilku zabiegów - seria to od 6 do 8, z częstotliwością co 14-21 dni. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że kwasy powinny przyjmować postać kuracji trwających przez określony czas. Najlepszą porą na stosowanie zabiegów z kwasami są jesień oraz wiosna. Latem i zimą możemy uzyskać skutek odwrotny do zamierzonego – cera będzie bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne np. słońce. Złuszczanie kwasami to tak naprawdę idealny sposób na zdrowy i młody wygląd. Pamiętaj proszę, aby  podczas trwania serii zabiegów, jak i po jej zakończeniu, stosować odpowiednie kremy z filtrem.

Po jakie kwasy sięgnąć kiedy zauważymy niedoskonałości na skórze?

Kiedy na skórze pojawiają się niedoskonałości, warto sięgnąć po kwas migdałowy.

  • Trądzik, przebarwienia, zmarszczki czy rozszerzone pory - działa na nie idealnie. Złuszczanie kwasem migdałowym pozwala odblokować i oczyścić pory. Dzięki wsparciu syntezy kolagenu pomaga wygładzić i uelastycznić skórę. Kwas mlekowy to idealny bloker cyklu komórkowego. Doskonale radzi sobie z drobnymi zmarszczkami aktywnie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Leczenie plam na skórze, objawów choroby, polega na stosowaniu w sposób całkowicie kontrolowany kosmetologicznie peelingu medycznego o działaniu odbarwiającym i złuszczającym – kwasu mlekowego o wysokim stężeniu.
  • Kwas glikolowy ma bardzo małe cząsteczki, dzięki czemu wnika bardzo głęboko w skórę. Dzięki temu jest wykorzystywany przede wszystkim do redukcji trudnych przebarwień i blizn potrądzikowych. Najlepsze efekty można uzyskać poddając się zabiegowi z kwasem glikolowym w gabinecie kosmetycznym – przy stężeniu rzędu 70% substancja ta doskonale radzi sobie ze spłycaniem głębszych zmarszczek i blizn. W celu uzyskania lepszych i szybszych efektów, warto połączyć eksfoliację kwasami z procedurami mechanicznego złuszczania naskórka. Takie zabiegi mogą powodować rozjaśnienie przebarwień, spełnią także funkcję przygotowania skóry do pielęgnacji domowej czyli do lepszego działania serum lub masek wybielających lub przeciwdziałających powstawaniu nowych przebarwień.
     

Jak wygląda w moim gabinecie podstawowy zabieg z użyciem kwasów?

 Demakijaż  + peeling enzymatyczny + odtłuszczenie skóry + zabezpieczenie miejsc wrażliwych + Aplikacja Kwasu + Neutralizacja kwasu + aplikacja kremu dobranego przez kosmetologa.

 

Jeśli nie wiesz na jaki zabieg się zdecydować, koniecznie umów się na wizytę w moim gabinecie. Po dokładnej analizie stanu twojej skóry doradzę najskuteczniejsze zabiegi.

Regulamin

Perfect Beauty

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 506960781 lub umów się online:

Perfect Beauty