Jeśli masz tendencję do przebarwień, nadwrażliwą skórę, podatną na wszelkie infekcje - musisz poznać zasady, które pozwolą uniknąć ci kolejnych problemów skórnych.
Wyróżniamy klika typów przebarwień. Zapamiętaj! Najwięcej przebarwień powstaje zazwyczaj na twarzy, dekolcie oraz na dłoniach. Zacznijmy od zmian naskórkowych czyli mających jasny, brązowy odcień, które łatwo usunąć. Kolejny typ to przebarwienia skórne, położone w warstwie brodawkowej skóry, są brązowe i niestety już o wiele trudniejsze do usunięcia. Ostatni rodzaj przebarwień, to przebarwienia mieszane łączące typ naskórkowy i skórny. Przebarwienia powstają również u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, w czasie ciąży oraz podczas menopauzy. Jeśli jesteś posiadaczką, któregoś typu przebarwień niestety musisz zacząć dbać o swoją cerę ze szczególną ostrożnością.
Unikaj słońca i absolutnie zrezygnuj z ekspozycji na promienie słoneczne w godzinach najbardziej nasłonecznionych. Systematycznie stosuj produkty zapobiegające powstawaniu przebarwień. Pamiętaj jednak, że jest grupa substancji chemicznych, które zwiększają wrażliwość komórek skóry na promieniowanie UV. Niektóre substancje zawarte w lekach czy kosmetykach, prowadzą do wystąpienia reakcji fototoksycznej lub fotoalergicznej. Ekspozycja na słońce, po zastosowaniu tych preparatów powoduje pojawienie się wysypki, a co gorsza rumienia czy oparzeń. Przyjmując leki i stosując kosmetyki, przed ekspozycją na promienie słoneczne lub wizytą w solarium, upewnij się, że nie zawierają one substancji wywołujących fotoreakcje skórne. Pamiętaj również, aby szykując się na plażę nie stosować perfum oraz kosmetyków, które mogą wejść w niebezpieczną dla Twojej skóry reakcję ze słońcem. Również niektóre leki mogą powodować przebarwienia. Są to na przykład: leki przeciwmalaryczne, leki przeciwpsychotyczne i psychotropowe, np. fenotiazyna, chloropromazyna,leki hormonalne, stosowane w ramach hormonalnej terapii zastępczej lub jako środki antykoncepcyjne, leki przeciwgrzybicze, leki przeciwwirusowe.
Chcesz zapobiegać problemom skórnym? Nawilżaj skórę, i poświęć jej czas. Powinnaś wiedzieć, że przebarwienia skóry reagują doskonale na kosmetyki , które zawierają: witaminę C, kwas azaleinowy, lumicinol, hydrochinon, kwas kojowy,arbutynę. Stare powiedzenie mówi, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego zrób wszystko, żeby przeciwdziałać przebarwieniom. Tak jak pisałam wyżej w przebarwień olbrzymią rolę odgrywa promieniowanie UV. Jedną z najskuteczniejszych metod walki jest laserowe usuwanie przebarwień. Emisja światła lasera tak działa na przebarwienia, rozgrzewając komórki barwnikowe, że ulegają uszkodzeniu. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia ciemnieją, a po około dwóch tygodniach znikają. Innym skutecznym sposobem walki z przebarwieniami są peelingi medyczne. Podczas tego zabiegu na skórę aplikuje preparat z pochodną kwasu trójchlorooctowego. Ma on działanie złuszczające. Zabieg polega na oczyszczeniu skóry i usunięciu martwego naskórka. Skóra po zabiegu jest i wygładzona. Zredukowane zostają blizny oraz przebarwienia.
Problem przebarwień skóry dotyka coraz więcej moich klientów. W gabinecie pomagam dobrać im odpowiednią metodę leczenia i zapobiegania nieestetycznym plamkom. Moja wiedza i zaangażowanie pozwolą na odzyskanie gładkiej skóry, i zachowanie zdrowia.
Perfect Beauty