Perfect Beauty

22 marca 2021

Jaką jesteś porą roku ?

Jaką jesteś porą roku???

Analiza kolorystyczna, bo do tego sprowadza się to pytanie, to nic innego jak przyjrzenie się swojemu typowi urody i poznanie palety barw, które do nas pasują. Warto się pochylić nad tym tematem, gdyż na co dzień mamy do dyspozycji tak dużą różnorodność kolorów, czy to w kosmetykach do makijażu, czy też w ubiorze i dodatkach, że dobrze by było wiedzieć co do nas tak naprawdę pasuje.

„Tylko o co chodzi w tych porach roku?” zapewne zapytacie. Otóż najpopularniejszy w analizie kolorystycznej jest podział na 4 pory roku. Podział ten opiera się na obserwacji, że barwy chłodne i ciepłe, wraz ze zmianą pór roku, zmieniają się na naturze w charakterystyczny sposób.

Już w latach ’80 Carole Jackson, autorka książki „Colour me Beautyful”, jako pierwsza określiła te 4 profile kolorystyczne: wiosnę, lato, jesień i zimę. Wiosna i jesień zostały zakwalifikowane jako ciepłe pory roku, a lato i zima jako chłodne. Biorąc jednak pod uwagę różnorodność karnacji, kolorów oczu i włosów stosuje się także typy mieszane. Najczęstszym połączeniem jest zima i lato oraz wiosna i jesień. Osoby o takich typach urody powinny odrzucić odcienie skrajne z palety kolorów odpowiednich dla poszczególnych pór roku.

WIOSNA

Pani wiosna jest typem ciepłym, ma jasną karnację w kolorze kości słoniowej; skóra jest lekko złotawa a spod cienkiego naskórka często przebijają naczynia krwionośne, co daje efekt brzoskwiniowych rumieńców. Skóra opala się szybko na kolor brązowy, a jeżeli pojawią się piegi, to są w kolorze złotym. Kolor oczu w tym typie urody to niebieski, zielony, szarozielony, szaroniebieski, miodowy i złotobrązowy. Kolor włosów: słomkowy blond, lniany, blond z domieszką rudego, złocisty wpadający w ciepły beż, miodowy blond.

LATO

Jest typem chłodnym. Ma delikatną i jasną cerę w odcieniu różu, dobrze ukrwioną, czasem bywa też śniada w odcieniach chłodnego brązu. Lato często jest mylone z wiosną przez podobieństwa cery, które czasem występują pomiędzy tymi dwoma typami kolorystycznymi. Lato dość łatwo się opala. Pierwsza opalenizna bywa czerwona, ale po kilku dniach skóra nabiera pięknej chłodno – oliwkowej barwy. Wyjątkiem są osoby z bardzo jasną skórą, u których łatwiej o poparzenia słoneczne i często skóra pozostaje bardziej zaczerwieniona niż oliwkowa. Kolor oczu: szare, szaroniebieskie, jasnoniebieskie, szarozielone, niebieskozielone, jasnobrązowe. Kolor włosów: zawsze z popielatym odcieniem, od jasnego blondu po ciemny brąz.

JESIEŃ

Pani jesień to typ ciepły ze skórą bladą, niemalże przezroczystą. Można mieć wrażenie, że skóra jest pergaminowa. Zazwyczaj z lekko rudymi piegami. Często przy jasnej jesieni oprawa oczu jest bardzo jasna. Jeśli natomiast karnacja jest ciemniejsza skóra ma odcień złocistego brązu z dodatkiem złota. Cechą, która wyraźnie odróżnia jesień od wiosny jest opalenizna. Osoby w typie jesieni, zwykle bardzo ciężko się opalają. Zazwyczaj po opalaniu skóra zostaje jedynie pokryta dodatkowymi znamionami lub piegami, a sama opalenizna nie jest trwała. Kolor oczu: jasnobłękitny, stalowy, niebieskozielony, zielony, brązowy, ciemnobrązowy, miodowobrązowy, bursztynowy, oliwkowy. Włosy są w odcieniach rudości – od płomiennego rudego po kasztan i złoto.

ZIMA

Jest to typ chłodny. Rozróżniamy tu dwie odmiany, wynikające z intensywności karnacji, co czasem przysparza sporo problemów w rozpoznaniu tego typu urody. Jedną z odmian zimy jest cera jasna i blada, możemy ją porównać do królewny Śnieżki. Jest porcelanowa, niemalże przezroczysta, z widocznymi żyłkami. Skóra miewa niebieski odcień i bardzo łatwo ulega poparzeniom słonecznym. Drugą z odmian jest zima południowa, która charakteryzuje się śniadą skórą, która bardzo szybko się opala. Ma bardzo ciemną oprawę twarzy. Charakteryzuje się także intensywną czerwienią warg oraz szarobrązowymi piegami, o ile takie posiada. Kolor oczu Pani zimy: błękitne, szare, szarozielone, brązowe, piwne, czarno-brązowe. Włosy są w kolorze kruczoczarnym, czarnym, ciemnobrązowym lub czarnobrązowym.

Nadal nie wiesz jakie kolory pasują do Ciebie?
Zapraszamy do udziału we Wiosennym Konkursie organizowanym przez nas na FB i IG, 
napisz w komentarzu

„Czym dla Ciebie jest wiosenny makijaż?”


Odkryjemy przed Tobą tajniki palety kolorów, dopasujemy porę roku do Ciebie, wykonamy piękny makijaż a w dodatku otrzymasz swoje zdjęcie portretowe.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2535994093370066&id=1512125889090230

Powodzenia!

Regulamin

Perfect Beauty

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 506960781 lub umów się online:

Perfect Beauty