Perfect Beauty

16 października 2018

Elektroporacja - mezoterapia bez igieł

W kosmetologii można zaobserwować niesamowite zmiany w wyglądzie skóry drobne zmarszczki prostują się, głębokie stają się płytsze.

 

Starzenie się jest naturalnym procesem naszego organizmu, którego nie jesteśmy jeszcze w stanie zatrzymać. Od wieków szukamy skutecznej metody żeby zachować jak najdłużej młody wygląd, dlatego też w domowym zaciszu stosujemy kremy, sera, maseczki wierząc w ich zbawiennym wpływ na naszą cerę. Coraz częściej zaglądamy do gabinetów kosmetycznych, które przyciągają bogatą ofertą zabiegów, oddajemy się zabiegom medycyny estetycznej z nadzieją na zatrzymania czasu.

Niestety nie zawsze efekty są zgodne z oczekiwaniami. Zabiegi pielęgnacyjne działają jedynie na naskórek a zabiegi medycyny estetycznej potrafią czasem zostawić ślady, które znikną dopiero po upływie od kilku dni do kilku tygodni. Jednak od niedawna dzięki medycynie do kosmetyki zawitał nowy zabieg, który potrafi w cudowny sposób odmłodzić nasze oblicze, a od razu po nim można udać się na randkę i zrobić olśniewające wrażenie.

W ostatnim czasie pojawił się zabieg mezoterapii bezigłowej który wśród klientek cieszy się coraz większą popularnością, dlatego też wiele gabinetów ma go w swojej ofercie.

Klientki pokochały go za bezbolesność, za bezinwazyjny system odmłodzenia skóry, za natychmiastowe spłycenie zmarszczek, za ujędrnienie, za to, że bez męczącej rekonwalescencji mogą poprawić swój wygląd.

Niestety ze względu na duże zainteresowanie salonów i klientów, pojęcie mezoterapia bezigłowa zaczęło być wykorzystywane przez firmy produkujące sprzęt kosmetyczny i każdą metodę wprowadzania substancji w głąb naskórka zaczęto nazywać tym pojęciem. Mezoterapią bezigłową nazywane zostały urządzenia wprowadzające substancję ultradźwiękami  w połączeniu z jontoforezą, połączenie sonoforezy z falami radiowymi. Te zabiegi jednak nie mają takiej skuteczności jak klasyczna mezoterapia, więc ciężko byłoby porównać efekty tych dwóch metod zabiegów.

Opracowano jednak urządzenie, którego efekty można porównywać z mezoterapią igłową czyli podanie w głębokie warstwy naskórka substancji aktywnej , jest to elektroporacja.

Elektroporacja wykorzystuje pole elektryczne oraz zmienne impulsy elektryczne, dzięki którym dokonujemy odwracalnego  otwarcia przegród międzykomórkowych o hydrofilowym wnętrzu,wielkości 1-10 nm. zwane elektroforami, które umożliwiają wprowadzenie preparatów aktywnych, które przez barierę naskórkową naturalnie nie mogłyby się dostać w głąb.                                            

 Z urządzenia do elektroporacji zaczęto korzystać w placówkach medycznych, gdzie poszukuje się alternatywnych metod podawania leków. Zmienne impulsy elektryczne zaczęto wykorzystywać w procesie leczenia nowotworów, jej skuteczność w podawaniu leków obserwuje się w badaniach in vivo jak i in vitro.

W praktycznej kosmetologii, jeżeli używamy do mezoterapii bezigłowej - elektroporacji, można zaobserwować niesamowite zmiany w wyglądzie skóry, drobne zmarszczki mimiczne potrafią się wyprostować, głębsze stają się płytsze, dzięki pobudzaniu fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz odpowiednim składnikom aktywnym wprowadzanym w głąb skóry.

Musimy pamiętać jednak o przeciwwskazaniach, ponieważ z prądami nie ma żartów należy przed zabiegiem przeprowadzić wywiad z pacjentem, przede wszytskim zapytac o rozrusznik serca, choroby żył, metalowe implanty w obszarze zabiegowym, choć jeśli są to implanty zębowe możemy zabezpieczyć suchymi wacikami , które ograniczać będą działanie prądów i naturalnie omijamy te okolice.Choroba Hashimoto, nowotworowa oraz padaczka  także w kosmetologii są przeciwwskazaniem jak i ciążą, karmienie piersią oraz wszystkie stany chorobowe skóry w tym opryszczka i otwarte rany w obszarze zabiegu.

Jeśli klient wypełnił kartę kwalifikacyjną i nie ma przeciwwskazań zabieramy się za dopasowanie preparatu dla danej osoby. Odpowiednio dobranymi preparatami możemy

zadziałać na każdy praktycznie problem naszego klienta,od wiotkości skóry po pielęgnację przeciwzmarszczkową, wzmocnienie naczyń włosowatych, rozjaśnienie przebarwień, usuwanie cellulitu czy redukcję rozstępów.

Substancje jakie możemy zastosować zależą od problemu z jakim się stykamy, zazwyczaj w większości preparatów znajdujemy kwas hialuronowy, który od 25 roku życia ulega w skórze degradacji.

Regulamin

Perfect Beauty

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 506960781 lub umów się online:

Perfect Beauty