Perfect Beauty

15 marca 2021

Cellulit - z czym to się je i jak z nim walczyć?

Przedwiośnie zmusza nas do zrobienia krótkiego rachunku sumienia. Czy na twojej liście grzeszków zimowych znalazły się: siedzący tryb życia, minimalna aktywność fizyczna, niezdrowe  nawyki żywieniowe, alkohol, kawa, obcisłe ubrania? Niestety zmartwię cię – to wszystko przyczynia się do powstania cellulitu.

Co więc zrobić, aby się pozbyć cellulitu? Jak z nim walczyć? Jakie działania podjąć, aby skórka pomarańczowa kojarzyła nam się tylko ze smacznymi owocami? Mam pomysł: wypowiadamy wojnę cellulitowi. Z mojego wpisu dowiesz się co to jest cellulit, jakie są skuteczne metody zapobiegania skórce pomarańczowej. Niestety cellulit, obok rozstępów, jest najczęściej występującym defektem skóry. Pojawia się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Uważa się, że około 80% płci pięknej, która przekroczyła 20 rok życia, boryka się z tym problemem.

Czy wiesz co to jest cellulit?

Cellulit czyli lipodystrofia, to problem, z którym każda z nas w pewnym momencie swojego życia spotyka się i załamuje ręce. Jego charakterystycznymi objawami są zgrubienia na powierzchni skóry, które przypominają skórkę pomarańczową. Gdzie się pojawia? Otóż są to nasze newralgiczne miejsca, w których najczęściej gromadzi się tłuszcz, czyli brzuch, biodra i  pośladki. Czasami też występuje na  ramionach, udach i w okolicach kolan. Nie daj się zmylić, że cellulit dotyczy tylko osób, które walczą z nadwagą. To jest problem, który może dotyczyć każdej z nas. Nie wiem czy wiesz, ale  osoby szczupłe i regularnie uprawiające sport także  mogą zmagać się ze skórką pomarańczową.

Rodzaje cellulitu.

Wbrew powszechnej opinii cellulit cellulitowi nierówny. Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu.

Pierwszy, tzw. wodny i  drugi typ: miękki czyli tłuszczowy. Jeśli nie zmagasz się z efektem jojo to cellulit twardy - tłuszczowy może dotyczyć właśnie ciebie. Charakteryzuje się tym, że nie zmienia położenia wraz ze zmianą pozycji ciała. Cellulit miękki natomiast nie przylega do mięśni i pokrywa znaczne powierzchnie skóry. Osoby, które walczą z nadprogramowymi kilogramami, nie są aktywne fizyczne, często go zauważają  na swojej skórze.

Jeśli zauważyłaś pierwsze objawy cellulitu, musisz zacząć natychmiast działać. Przede wszystkim zastanów się, co mogło spowodować, że "zaprzyjaźnił " się z twoją skórą. Najczęstszymi przyczynami pojawienia się cellulitu  sa: są zaburzenia gospodarki hormonalnej, nadmiar soli w posiłkach, niska aktywność fizyczna,  gorące kąpiele i nadmierne korzystanie ze słońca, albo z solarium. Inny przyczyny to: siedząca praca , nie wymagająca ruchu, palenie papierosów i częste spożywanie alkoholu. Generalnie cellulit pojawia się wtedy kiedy zauważymy nieprawidłowości w krążeniu krwi i limfy, które przyczyniają się do niedostatecznego odżywienia tkanek i gromadzenia się wody w organizmie.

Zaczynamy walkę z cellulitem.

Pamiętaj, że ten czasami nierówny pojedynek będzie wymagał od ciebie zaangażowania i systematyczności.

Jak poradzić sobie z cellulitem? – kosmetyki i zabiegi

Zacznijmy od zabiegów kosmetycznych, które są stricte ukierunkowane na walkę z cellulitem. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą zabiegi z wykorzystaniem dermo masażu, przypomina on działanie baniek chińskich. Spokojnie możesz wybierać również wśród masaży, endermologii, lipolizy kawitacyjnej - KaviLipo czy karboksyterapii. Jeśli chcesz, aby efekty były szybciej widoczne możesz zdecydować się na zabieg lipolizy iniekcyjnej czy mezoterapii. Pamiętaj jednak, że tylko seria zabiegów i regularność ich stosowania przyniesie pożądane efekty.

Oczywiście wszystkie zabiegi, które wymieniłam warto wspierać kosmetykami, które spersonalizowane są do walki ze skórką pomarańczową.

Kremy wyszczuplające zawierają zazwyczaj składniki, które ułatwiają spalanie tłuszczu, zmniejszają obrzęki i poprawiają krążenie krwi. Są to preparaty bogate w retinol, kreatyninę, która uważana jest przez wielu za "pożeracza tłuszczu", kofeinę, która pobudza jednocześnie krążenie płynów ustrojowych, co z kolei ułatwia rozpad tłuszczów i usuwanie toksyn. Często w składzie preparatów antycellulitowych może spotkać również ekstrakt z żeń-szenia, algi czy miłorząb japoński, który  pobudza i poprawia krążenie krwi.

 

Gruba czy chuda, uśmiechnięta czy smutna, z niedowaga lub bez - cullulit żadnej z nas nie odpuści. Czy są jakieś magiczne sposoby walki z tym niechcianym przyjacielem?

Zdradzę ci sekret: przede wszystkim pij dużo wody.  Pamiętaj!  1 litr wody przypada na 30 kg wagi! Brak odpowiedniej ilości wody prowadzi do zaburzeń wymiany płynów i zatrzymania wody w organizmie, a to pierwszy krok do cellulitu. Wyeliminuj ze swojej diety przetworzoną żywność. Idzie wiosna: postaw na świeże warzywa i owoce, zdrowe koktajle - niech to będzie twój nawyk żywieniowy. Ćwicz - rób to systematycznie i konsekwentnie. Ból głowy i ospałość- to są właśnie efekty braku aktywności fizycznej.  Pływaj, biegaj, maszeruj - ale nie siedź w domu.

A jeśli nadal nie wiesz co zrobić, aby wiosnę powitać w pełni blasku i urody, zapraszam Cię do mojego Gabinetu. Beauty Plan, pozwoli Ci zaplanować efektywnie przedwiośnie, tak abyś wiosną, mogła pokazać, to, co w Tobie najlepsze i najpiękniejsze.

 

Regulamin

Perfect Beauty

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 506960781 lub umów się online:

Perfect Beauty